Přeskočit na obsah

O nás

Jak to vzniklo…

Společnost ADEKOcentrum vznikla po několika letech strávených účtováním jako OSVČ. Vše ale začalo mnohem dřív.

Když mi bylo 15 let, moje babička mi říkávala: “Nauč se účetnictví, to je perfektní obor, ve kterém vždycky najdeš uplatnění.” Moje odpověď byla vždycky stejná: “Babi, to je ale děsná nuda!”

Nakonec jsem nastoupila na Obchodní akademii a účetnictví mi vždycky šlo. Nuda to ale – přiznám se – přestala být až v praxi 🙂

Vzdělání

Ještě na střední škole jsem začala podnikat. S oblibou říkám, že svůj první milión jsem “projela” v 19letech a byla to ta nejlepší škola. Takže i když mi studium na vysoké škole ve Zlíně šlo, ve druháku jsem usoudila, že teorie super, ale praxe bude lepší.

Kde já bych byla bývala mohla být, kdybych… Ne, já jsem dnes za tu praxi nesmírně ráda. Protože nikdo z mých klientů se mě na diplom nikdy nezeptal. A všechny zkušenosti, ať už ty dobré nebo špatné, dnes můžu zúročit při řešení podnikání svých klientů.

Máte dotaz? Jsem tu pro Vás…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Praxe

Už během podnikání při studiu jsem se věnovala oboru gastronomie, proto je mi taky toto odvětví blízké a je pro mě lehké jej účtovat. Inventura, závoz, normy spotřeby surovin… to vše mi dává velký smysl.

V době, kdy mi pořád účetnictví připadalo jako obor bez šťávy, jsem pracovala jako referentka call centra nebo brigádničila jako prodejní asistentka ve sportovních potřebách.

Ve 23 letech jsem nastoupila jako asistentka do stavební firmy. Postupně jsem prošla pozicí asistentky, účetní, personalistky a mzdové účetní. Moje představa o práci účetní vzala za své a já zjistila, že tady jsem se našla.

Když jsem ze zaměstnání po 8 letech odcházela na volnou nohu, měla jsem stálou klientelu, zkušenosti z podnikatelského prostředí a velkou chuť budovat si dobré jméno své účetní kanceláře.

Martina Horáková

jednatelka společnosti